XII UPM

XII Uczniowskie Prezentacje Matematyczne

za nami…

Już po raz dwunasty – 21 października 2016 roku odbyły się Uczniowskie Prezentacje Matematyczne. Jest to przedsięwzięcie organizowane rokrocznie przez Opolski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki przy współpracy z nauczycielami matematyki Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu.

W tym roku mogliśmy wysłuchać sześciu prezentacji o następującej tematyce:

  1. Wielkie odkrycia matematyczne zaprezentowane przez Joannę Biernacką, Paulinę Dobrowolską, Małgorzatę Mazurowską oraz Julię Witkowską z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu (opiekun p. Małgorzata Cisakowska)
  1. Dowód twierdzenia Pitagorasa oparty na podobieństwie trójkątów przedstawiony przez Miriam Nieslona z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni (opiekun p. Bożena Koksa)
  1. Matematyka i szachy czyli królowa nauk i królewska gra autorstwa Aleksandry Bireckiej i Wiktorii Sowa z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu (opiekun p. Joanna Stawicka)
  1. Historia liczb i liczenia, której autorami są Marek Kawka oraz Jan Młynarski z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu (opiekun p. Ewa Kopińska-Czerkawska)
  1. Do czego przydaje nam się w życiu matematyka? – na to pytanie odpowiedziały Paulina Mateja, Magda Tymoszko oraz Agnieszka Regiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni (opiekun p. Justyna Zydorek)
  1. Ordynacja wyborcza, którą przybliżyli nam Kacper Jaworski oraz Szymon Rybacki z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu (opiekun p. Jolanta Kopij )

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom – autorom prezentacji i ich nauczycielom za czas poświęcony na ich przygotowanie oraz za profesjonalne wystąpienia podczas UPM. Bardzo ciekawa tematyka, urozmaicone formy prezentacji spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy, wśród których byli uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów z Opola, Dębskiej Kuźni i Brzegu.

Tradycyjnie już w czasie przerwy wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz na zajęcia z origami, które w tym roku poprowadziła p. Joanna Stasch.

Autorzy prezentacji i nauczyciele opiekunowie otrzymali podziękowania, uczniowie także drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim za udział w XII UPM i już zapraszamy za rok na XIII (ale z pewnością nie pechowe) Uczniowskie Prezentacje Matematyczne w PG 7.

Przewodnicząca Opolskiego Oddziału SNM
                  Agata Knysz                     

wicedyrektor PG 7 w Opolu
Małgorzata Cisakowska